OBJAŚNIENIA DO GRAFIKU

zajęcia trwają 55 minut, zajęcia ruszają przy 5 zapisanych osobach,
GRAFIK MOŻE ULEC ZMIANIE
!!!!!!!!ZAJĘCIA W PONIEDZIAŁEK ORAZ PIĄTEK WIECZOREM ODBYWAJĄ SIE O PEŁNYCH GODZINACH!!!!!

Zajęcia oznaczone kolorem czerwonym – odbywają się regularnie
zajęcia oznaczone kolorem czarnym – zbieramy zapisy chętnych Pań, aby uruchomić grupy
Zajęcia oznaczone jako czerwone na ZAPISY!! wymagają cotygodniowego zapisywania się na zajęcia, aby się odbyły

ZASTĘPSTWA I ZMIANY W GRAFIKU W BIEŻĄCYM TYGODNIU

!!!!!!GRAFIK OBOWIĄZUJACY OD 8.06.2023 do odwołania!!!!!!
Na zajęciach na sali może uczestniczyć 15 osób plus trener (liczba ta może się zmienić)
 zajęcia mogą być transmitowane on-line.

Na zajęcia należy zapisać się przez aplikację https://app.fitssey.com/Studio-ProFit/frontoffice

Dzień/godzPONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEKSOBOTA
8:15-9:15

Pilates&Stretch

(Magda)

 

Pilates&Stretch

 (Magda)

 

8:30

Fat Burning

(Magda)

 

 

9:30 -10:30

BS

(Magda)

 

BS

(Magda)

9:30

Stretching

 

 OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

NA WSZYSTKIE ZAJĘCIA

W APLIKACJI

https://app.fitssey.com/Studio-ProFit/frontoffice

    

URLOP 18-22.03

!!!!sprawdź zastępstwa w aplikacji!!!

 
  
 
18:15-19:15

18:15-19:15 

BS

 (Magda)

18:15-19:15 BS    

(Magda)

 

 

19:30 20:2519:00-20:00 Pilates&Stretch (Magda)

 

 

19:00-20:00 Pilates&Stretch (Magda)

 

 

20:30 21:25 

 

 

 

 

 

REGULAMIN

ZAJĘCIA PROZDROWOTNE

PILATES & STRETCH

PILATES & STRETCH

Dzięki tym zajęciom rozwiążesz problem bolącego kręgosłupa, wysmuklisz i rozciągniesz swoje ciało, poprawisz postawę i samopoczucie, poczujesz się sprawniejsza. Zajęcia te wzmacniają mięśnie brzucha, pleców i miednicy. Ćwiczenia te powodują poprawę postawy oraz większą gibkość ciała. Poprzez powolne oraz bardzo dokładne ruchy nasze ciało angażuje zarówno duże mięśnie ale również wszystkie mniejsze, nawet te rzadko używane. Dzięki takiemu programowi treningowemu uzyskujemy prawidłową postawę ciała, smukłą i szczupłą sylwetkę, zrównoważone, elastyczne i gibkie ciało, łatwość w poruszaniu się z gracją i wdziękiem, zbudowanie mocnego gorsetu mięśniowego. Podczas ćwiczeń łączymy oddech z prawidłowym dokładnym i płynnym ruchem. Ilość powtórzeń nie jest tak istotna, jak jakość ich wykonania, dlatego nie ma narzuconego tempa, każdy może dostosować ćwiczenie do własnych możliwości. Ćwiczenia urozmaicone są przez używanie rożnych przyborów: piłek, gum, obręczy. Zajęcia te w niewielkim stopniu obciążają stawy – zajęcia Pilates odpowiednie są zatem dla wszystkim, nawet dla osób po kontuzjach. Zajęcia idealne dla osób z problemami z kręgosłupem ale i dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić i rozciągnąć swoje ciało.

THERAPY (wszystkie rodzaje)

THERAPY

Dzięki tym zajęciom rozwiązesz problem bolacego kręgosłupa, barków, bioder i kolan, wzmocnisz swoje mięśnie i znacznie poprawisz swoje codzienne funkcjonowanie i samopoczucie. Zajęcia o charakterze rehabilitacyjno-terpeutycznym, dla osób ze stanami przeciążeniowymi po urazach, zabiegach, dla których zajęcia np. Pilates są jeszcze za trudne. Świetne jako kontynucja rehabilitacji. Podzielone na bloki temtyczne: odcinek szyjny i barki, odcinek lędźwiowy i piersiowy, biodra i staw kolanowy. Zajęcia trwają 45 min.

Zajęcia szyja obręcz barkowa: są adresowane do osób, które przez większość część dnia przebywają w pozycji siedzącej (przed komputerem, w samochodzie), zestresowane, skarżących się na uczucie nadmiernego napięcia szyi i ramion oraz bóle głowy. Na zajęciach będziemy uczyć się jak prawidłowo ustawiać sylwetkę zaczynając od głowy, nauczymy się relaksacji oraz automobilizacji szyi oraz obręczy barkowej.

Zajęcia odcinek piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa to zajęcia dla pań które skarżą się na bóle przeciążeniowe kręgosłupa – młode mamy, osoby po przebytej chorobie Scheuermanna i z innymi dolegliwościami. Zajęcia te mają na celu po pierwsze rozciągnięcie przykurczonych mięśni, które w bezpośredni sposób wpływają na nieprawidłową ruchomość kręgosłupa, następnie wzmocnienie osłabionych mięśni, nauka stabilizacji głębokiej i relaksacji w odpowiednich pozycjach złożeniowych. Mimo iż są to zajęcia grupowe, każda z uczestniczek będzie wykonywała indywidualnie dobrane dla siebie ćwiczenia ze względu na występowanie różnorodnych problemów.

Zajęcia obręcz miedniczna i kolana to zajęcia mi.in dla młodych mam, które po ciąży i porodzie powinny wzmocnić osłabione mięśnie miednicy ale także dla osób starszych, które uskarżają się lub są w grupie ryzyka dla nietrzymania moczu. Ćwiczenia obejmujące stawy kolanowe to wzmacnianie (głównie izomertyczne, proprioceptywne) mięśni stabilizujących staw kolanowy. Mile widziane są osoby po alloplastyce, zabiegach operacyjnych na więzadłach bądź łąkotkach, które chciałyby wrócić do formy (nie wcześniej niż 3 miesiące po zabiegu)

ZDROWY KRĘGOSŁUP

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Dzięki tym zajęciom rozwiążesz problem bolącego kręgosłupa, poprawisz postawę, swoją sprawność i nauczysz się jak dbać o swój kręgosłup na co dzień. Twój kręgosłup lubi ruch. Zajęcia zdrowy kręgosłup to niezbędna gimnastyka dla Twojego kręgosłupa. Zajęcia te to zarówno profilaktyka i terapia bólów kręgosłupa. To zestaw profilaktycznych i skutecznych ćwiczeń wzmacniających mięśnie okołokręgosłupowe. Zajęcia te polegają na wykonywaniu szeregu specjalistycznych ćwiczeń, również z wykorzystaniem przyborów takich jak np: piłka rehabilitacyjna. Ćwiczenia wzmacniające przeplatane są ćwiczeniami rozciągającymi wybrane mięśnie, których skrócone długości zaburzają prawidłową funkcję kręgosłupa. Zajęcia minimalizują skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie oraz poprawiają stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych. Regularny udział w zajęciach zwiększa ruchomość kręgosłupa i zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia postawę oraz pozwala na zdobycie prawidłowych nawyków ruchowych. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich.

STRETCHING

STRETCHING

Dzięki tym zajęciom rozciągniesz mięśnie, zwiększysz zakres ruchu w stawach, poprawisz ukrwienie, rozluźnisz napięte mięśnie i zrelaksujesz się. Zajęcia ukierunkowane na zwiększenie elastyczności mięśni i zlikwidowanie napięć w poszczególnych partiach ciała. Jest to lekcja o łagodnym charakterze przy spokojnej muzyce. Stretching to podstawa treningu, przygotowuje mięśnie do wysiłku przed treningiem i regeneruje je po treningu. Zajęcia bardzo relaksują, wyciszają. Są świetne dla początkujących – dopiero zaczynających ćwiczenia jak i dla osób trenujących regularnie jako uzupełnienie treningów.        

SENIOR FIT

SENIOR FIT

Dzięki tym zajęciom rozwiążesz problem bolących stawów, poczujesz się sprawniejsza, pełna energii i poprawisz swoje codzienne funkcjonowanie. Zajęcia ukierunkowane na problemy narządu ruchu w wieku dojrzałym. To treningi o łagodnym charakterze z elementami ćwiczeń wzmacniających, aerobowych, relaksacyjnych, ogólnousprawniających. Efektem jest zwiększenie sprawności aparatu ruchowego i równowagi, przyspieszenie przemiany materii, wzmocnienie miednicy, poprawa stabilności stawów kolanowych, wzmocnienie kręgosłupa i stawów barkowych, wzmocnienie mięśni i stawów. Mocne i rozciągnięte mięśnie zmniejszają ryzyko nadwyrężenia i zapalenia stawów, a zwiększona gęstość kości zapobiega upadkom, kontuzjom i złamaniom. Pomagają zredukować stres, regulują ciśnienie, a także opóźniają proces starzenia się i świetnie wpływają na nastrój. Regularne ćwiczenia znacznie poprawiają sprawność, ułatwiają radzenie sobie w codziennych sytuacjach. Gorąco polecamy, naprawdę warto.

Pozostanie w dobrej formie człowieka do późnej starości jest zasługą dobrej kondycji fizycznej i systematycznej aktywności ruchowej. Silni ludzie pozostają młodzi, a Ci, którzy ćwiczą regularnie mogą nawet „cofnąć czas”!

TRENING FUNKCJONALNY

TRENING FUNKCJONALNY

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz mięśnie odpowiedzialne za wykonywanie codziennych czynności, poprawisz swoje samopoczucie, poczujesz się sprawniejsza, silniejsza i pełna energii.

To bardzo popularny obecnie trening, który wzmocni Twoje ciało, zmniejszy podatność na kontuzje i zwiększy wydajność w codziennych czynnościach. Trening funkcjonalny skupia się na ćwiczeniach, które naśladują ruchy wykonywane przez nas w życiu codziennym. Ćwiczenia te mniej zużywają mięśnie i stawy, poprawiają koordynację, równowagę i stabilność, dzięki nim można poruszać się bardziej wydajnie.

JOGA POWIĘZI-YIN JOGA

YIN JOGA – JOGA POWIĘZI

Dzięki tym zajęciom poprawisz kształt sylwetki,  elastyczności stawów i powięzi, zwiększysz zakres ruchu, uwolninisz emocje. Podczas gdy aktywne style jogi skupiają się bardziej na tkance mięśniowej, praktyka Yin Jogi (zwana też Jogą Powięziową) prowadzona jest w wolnym tempie i na rozluźnionych mięśniach czego efektem jest wzmocnienie i zwiększenie elastyczności tkanki łącznej tj. powięzi, stawów, więzadeł.Układ powięziowy to system tkanki łącznej tworzy okala wszystkie organy ciała przez co powięź odpowiedzialna jest w dużej mierze za utrzymanie kształtu ciała, a więc za naszą sylwetkę. Powolne tempo zajęć pozwala skoncentrować się na szczegółach ustawienia ciała w pozycjach, wzorcach oddychania i medytacji. Praktyka ta jest stosunkowo łagodna, wolna i polecana początkującym lub tym, którzy wolą bardziej zrelaksowany styl i pozostawanie dłużej w pozycjach.

FLOW JOGA

FLOW JOGA

Dzięki tym zajęciom poprawisz kształt sylwetki, poprawisz krążenie krwi, rozgrzejesz i rozciągniesz mięśnie, zmniejszysz uczucie stresu, rozciągniesz mięśnie, poprawisz świadomość oddechu. Zajęcia koncentrują się na łączeniu oddechu z ruchem, budują ciepło, siłę i elastyczność. Sekwencje prowadzone są w umiarkowanym tempie i podążają za oddechem, co jednocześnie daje czas na wyczucie pozycji i ciągły ruch. Jest to doskonały trening dla całego ciała – wzmacnia, uelastycznia i tonuje mięśnie. To doskonały sposób na utratę wagi lub przygotowanie do medytacji.

BALANCE PILATES

BALANCE PILATES

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz i rozciagniesz swoje ciało, poprawisz równowagę i się zrelaksujesz.  Nowość i wyzwanie dla miłośniczek techniki Pilates. Zajęcia te opierają się na Pilatesie, Jodze i Tai Chi. Dzięki takiemu połączeniu wpływamy na elastyczność i siłę mięśni, ale również się wyciszamy i poprawiamy koncentrację. Odpowiednio dobrane kombinacje ruchowe w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi wpływają na siłę, równowagę, rozciągnięcie mięśni. Zajęcia pozwalają spalić ok. 400 kcal!!!

ZAJĘCIA WZMACNIAJĄCE

BODY SHAPE (BS)

BODY SHAPE (BS)

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz, wyrzeźbisz i ujędrnisz swoje ciało, poprawisz swoją sprawność, samopoczucie i zyskasz zastrzyk energii. Zajęcia wzmacniające, ich głównym zadaniem jest kształtowanie siły i wytrzymałości mięśni w celu poprawienia ogólnej kondycji fizycznej całego ciała oraz uzyskanie odpowiednich proporcji poszczególnych partii ciała. Ćwiczenia te kształtują i rzeźbią nasza sylwetkę. Są doskonałym uzupełnieniem treningu aerobowego. Dzięki temu treningowi sylwetka kształtuje się harmonijnie, poprawia się koordynacja ruchowa, wzmacniają się główne mięśnie przez co łatwiej nam wykonywać codzienne czynności a także mamy więcej energii. Na tych zajęciach wykonujemy ćwiczenia przy udziale muzyki z użyciem różnorodnego sprzętu: hantli, gum, piłek, obciążników na nogi, ekspanderów, stepów. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką a kończą rozciąganiem. Są to ćwiczenia głównie statyczne, nie ma tu skomplikowanych układów choreograficznych, podskoków, tempo nie jest zawrotnie szybkie a ciężar obciążenia można dopasować do swoich możliwości. Są to zajęcia odpowiednie dla wszystkich, nawet początkujących.

PŁASKI BRZUCH

PŁASKI BRZUCH

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz i wyrzeźbisz mięśnie brzucha i zapobiegniesz bólom kręgosłupa. Półgodzinne zajęcia ukierunkowane na mięśnie brzucha – wzmacniamy wszystkie partie, dzięki czemu nasze mięśnie się wzmacniają, brzuch robi bardziej płaski i wyrzeźbiony. W naszym grafiku Płaski Brzuch znajduje się po zajęciach Fat Burning bo połączenie tych dwóch form daje najlepsze rezultaty. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich.

TOTAL FIT

TOTAL FIT

Dzięki tym zajęciom poprawisz kondycję i wzmocnisz swoje ciało, poczujesz się pełna energii. Kompleksowa lekcja fitness, połączenie wszystkiego co niezbędne do bycia Fit – wzmacnianie do kształtowania sylwetki i elementy aerobowe do spalania tkanki tłuszczowej. Skupiamy się na kształtowaniu najważniejszych grup mięśniowych za pomocą różnych przyborów i przeplatamy łatwymi układami choreograficznymi. Zajęcia dla wszystkich.

ABT i STRETCH

ABT i STRETCH

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz, wyrzeźbisz i ujędrnisz swoje biodra, uda, pośladki oraz brzuch. Zajęcia o charakterze wzmacniającym i aerobowym ukierunkowane na mięśnie brzucha, ud i pośladków i obręczy biodrowej, skierowana do osób, które chciałyby wymodelować dolne partie ciała. Regularne uczęszczanie na zajęcia ABT zapewnia ładnie wymodelowaną sylwetkę: płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda. Połączenie spalania ze wzmacnianiem daje wspaniałe efekty. Pierwsza połowa lekcji ma charakter aerobowy i wzmacniający, na drugiej połowie skupiamy się na rozciągnięciu całego ciała i zwiększeniu elastyczności.

TRENING FUNKCJONALNY

TRENING FUNKCJONALNY

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz mięśnie odpowiedzialne za wykonywanie codziennych czynności, poprawisz swoje samopoczucie, poczujesz się sprawniejsza, silniejsza i pełna energii.

To bardzo popularny obecnie trening, który wzmocni Twoje ciało, zmniejszy podatność na kontuzje i zwiększy wydajność w codziennych czynnościach. Trening funkcjonalny skupia się na ćwiczeniach, które naśladują ruchy wykonywane przez nas w życiu codziennym. Ćwiczenia te mniej zużywają mięśnie i stawy, poprawiają koordynację, równowagę i stabilność, dzięki nim można poruszać się bardziej wydajnie.

STEP&SHAPE

STEP&SHAPE

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz, wyrzeźbisz i ujędrnisz swoje ciało, poprawisz kondycję, poprawisz swoją sprawność i samopoczucie. Połączenie wzmacniania i spalania, krótkie i proste układy choreograficzne z użyciem stepu przeplatane ćwiczeniami wzmacniającymi na główne partie mięśniowe. Świetne przygotowanie do lekcji stepu a dla fanek Stepu – urozmaicenie.

ZAJĘCIA AEROBOWE

FAT BURNING

FAT BURNING/STEP

Dzięki tym zajęciom poprawisz kondycję, spalisz tkankę tłuszczową, poczujesz się pełna energii. Trening aerobowy o średniej intensywności, którego celem jest efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Zajęcia choreograficzne przy energicznej muzyce na podłodze lub z użyciem stopni. Warunkiem osiągnięcia efektów na tych zajęciach jest utrzymywanie umiarkowanej intensywności na poziomie 60 – 80% maksymalnego tętna. Podczas tego treningu rozgrzejesz całe ciało, wzmocnisz układ oddechowy i krążenia oraz poprawisz koordynację ruchową. Zajęcia te przynoszą ogromne korzyści ponieważ modelują całą sylwetkę, przy minimalnym obciążeniu mięśni i stawów.

ZUMBA

ZUMBA

Dzięki tym zajęciom spalisz tkankę tłuszczową, poprawisz samopoczucie, dostaniesz zastrzyk energii i będziesz świetnie się bawić. Zajęcia inspirowane latynoskimi rytmami, które są połączeniem tańca i aerobiku. Jest to innowacyjny system fitness, który przez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję i wprawia w świetne samopoczucie. Proste kroki taneczne i motywująca muzyka tworzą niepowtarzalną atmosferę a w połączeniu z kolorowymi światłami wprowadzają w klimat świetnej zabawy! Po prostu bawisz się i spalasz mnóstwo kalorii!

SALSATION

SALSATION

Dzięki tym zajęciom spalisz tkankę tłuszczową, wzmocnisz swoje ciało, świetnie będziesz się bawić przy latynoskich rytmach, poprawisz samopoczucie i dostaniesz porządny zastrzyk energii. Słowo „salsa” w nazwie odnosi się nie do stylu, ale do… hiszpańskiego sosu. Sosu, który ma znaczyć mieszankę kultur, rytmów, stylów. Drugi człon nazwy to „sensation” – uczucie. Czyli skupiamy się na muzykalności, ekspresji lirycznej, „czuciu” naszego ciała. Muzykalność pozwala nam wykorzystać wszystkie elementy muzyki do której tańczymy, żebyśmy pokazali naszym ciałem każdy beat, każde zatrzymanie, każde płynne przejście. Ekspresja liryczna natomiast wpływa, że świetnie się tym bawimy, tańczymy … to co nam zaśpiewają. Kroki choreografii układane są tak, aby pasowały do tekstu piosenki. Dodatkowo jest to trening fitness. Trening, który umożliwia nam wypracowanie sprawności mięśni, których używamy w życiu codziennym! Na dodatek, elementy tego treningu są tak sprytnie ukryte w choreografiach, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak intensywnie ćwiczymy! 

TOTAL FIT

TOTAL FIT

Dzięki tym zajęciom poprawisz kondycję i wzmocnisz swoje ciało, poczujesz się pełna energii. Kompleksowa lekcja fitness, połączenie wszystkiego co niezbędne do bycia Fit – wzmacnianie do kształtowania sylwetki i elementy aerobowe do spalania tkanki tłuszczowej. Skupiamy się na kształtowaniu najważniejszych grup mięśniowych za pomocą różnych przyborów i przeplatamy łatwymi układami choreograficznymi. Zajęcia dla wszystkich.

INTERWAŁ

INTERWAŁ

DLA POCZĄTKUJĄCYCH

PILATES & STRETCH

PILATES & STRETCH

Dzięki tym zajęciom rozwiążesz problem bolącego kręgosłupa, wysmuklisz i rozciągniesz swoje ciało, poprawisz postawę i samopoczucie, poczujesz się sprawniejsza. Zajęcia te wzmacniają mięśnie brzucha, pleców i miednicy. Ćwiczenia te powodują poprawę postawy oraz większą giętkość ciała. Poprzez powolne oraz bardzo dokładne ruchy nasze ciało angażuje zarówno duże mięśnie ale również wszystkie mniejsze, nawet te rzadko używane. Dzięki takiemu programowi treningowemu uzyskujemy prawidłową postawę ciała, smukłą i szczupłą sylwetkę, zrównoważone, elastyczne i gibkie ciało, łatwość w poruszaniu się z gracją i wdziękiem, zbudowanie mocnego gorsetu mięśniowego. Podczas ćwiczeń łączymy oddech z prawidłowym dokładnym i płynnym ruchem. Ilość powtórzeń nie jest tak istotna, jak jakość ich wykonania, dlatego nie ma narzuconego tempa, każdy może dostosować ćwiczenie do własnych możliwości. Ćwiczenia urozmaicone są przez używanie rożnych przyborów: piłek, gum, obręczy. Zajęcia te w niewielkim stopniu obciążają stawy – zajęcia Pilates odpowiednie są zatem dla wszystkim, nawet dla osób po kontuzjach. Zajęcia idealne dla osób z problemami z kręgosłupem ale i dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić i rozciągnąć swoje ciało.

ZDROWY KRĘGOSŁUP

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Dzięki tym zajęciom rozwiążesz problem bolącego kręgosłupa, poprawisz postawę, swoją sprawność i nauczysz się jak dbać o swój kręgosłup na co dzień. Twój kręgosłup lubi ruch. Zajęcia zdrowy kręgosłup to niezbędna gimnastyka dla Twojego kręgosłupa. Zajęcia te to zarówno profilaktyka i terapia bólów kręgosłupa. To zestaw profilaktycznych i skutecznych ćwiczeń wzmacniających mięśnie okołokręgosłupowe. Zajęcia te polegają na wykonywaniu szeregu specjalistycznych ćwiczeń, również z wykorzystaniem przyborów takich jak np: piłka rehabilitacyjna. Ćwiczenia wzmacniające przeplatane są ćwiczeniami rozciągającymi wybrane mięśnie, których skrócone długości zaburzają prawidłową funkcję kręgosłupa. Zajęcia minimalizują skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie oraz poprawiają stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych. Regularny udział w zajęciach zwiększa ruchomość kręgosłupa i zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia postawę oraz pozwala na zdobycie prawidłowych nawyków ruchowych. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich.

PŁASKI BRZUCH

PŁASKI BRZUCH

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz i wyrzeźbisz mięśnie brzucha i zapobiegniesz bólom kręgosłupa. Półgodzinne zajęcia ukierunkowane na mięśnie brzucha – wzmacniamy wszystkie partie, dzięki czemu nasze mięśnie się wzmacniają, brzuch robi bardziej płaski i wyrzeźbiony. W naszym grafiku Płaski Brzuch znajduje się po zajęciach Fat Burning bo połączenie tych dwóch form daje najlepsze rezultaty. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich.

THERAPY

THERAPY

Dzięki tym zajęciom rozwiążesz problem bolącego kręgosłupa, barków, bioder i kolan, wzmocnisz swoje mięśnie i znacznie poprawisz swoje codzienne funkcjonowanie i samopoczucie. Zajęcia o charakterze rehabilitacyjno-terpeutycznym, dla osób ze stanami przeciążeniowymi po urazach, zabiegach, dla których zajęcia np. Pilates są jeszcze za trudne. Świetne jako kontynucja rehabilitacji. Podzielone na bloki temtyczne: odcinek szyjny i barki, odcinek lędźwiowy i piersiowy, biodra i staw kolanowy. Zajęcia trwają 45 min. Zajęcia szyja obręcz barkowa: są adresowane do osób, które przez większość część dnia przebywają w pozycji siedzącej (przed komputerem, w samochodzie), zestresowane, skarżących się na uczucie nadmiernego napięcia szyi i ramion oraz bóle głowy. Na zajęciach będziemy uczyli się jak prawidłowo ustawiać sylwetkę zaczynając od głowy, nauczymy się relaksacji oraz automobilizacji szyi oraz obręczy barkowej.

Zajęcia odcinek piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa to zajęcia dla pań które skarżą się na bóle przeciążeniowe kręgosłupa – młode mamy, osoby po przebytej chorobie Scheuermanna i z innymi dolegliwościami. Zajęcia te mają na celu po pierwsze rozciągnięcie przykurczonych mięśni, które w bezpośredni sposób wpływają na nieprawidłowa ruchomość kręgosłupa, następnie wzmocnienie osłabionych mięśni, nauka stabilizacji głębokiej i relaksacji w odpowiednich pozycjach złożeniowych.Mimo iż są to zajęcia grupowe, każda z uczestniczek będzie wykonywała indywidualnie dobrane dla siebie ćwiczenia ze względu na występowanie różnorodnych problemów.

Zajęcia obręcz miedniczna i kolana to zajęcia mi.in dla młodych mam, które po ciąży i porodzie powinny wzmocnić osłabione mięśnie miednicy ale także dla osób starszych, które uskarżają się lub są w grupie ryzyka dla nietrzymania moczu. Ćwiczenia obejmujące stawy kolanowe to wzmacnianie (głównie izometryczne, proprioceptywne) mięśni stabilizujących staw kolanowy. Mile widziane są osoby po alloplastyce, zabiegach operacyjnych na więzadłach bądź łąkotkach, które chciałyby wrócić do formy (nie wcześniej niż 3 miesiące po zabiegu).

BODY SHAPE (BS)

BODY SHAPE (BS)

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz, wyrzeźbisz i ujędrnisz swoje ciało, poprawisz swoją sprawność, samopoczucie i zyskasz zastrzyk energii. Zajęcia wzmacniające, ich głównym zadaniem jest kształtowanie siły i wytrzymałości mięśni w celu poprawienia ogólnej kondycji fizycznej całego ciała oraz uzyskanie odpowiednich proporcji poszczególnych partii ciała. Ćwiczenia te kształtują i rzeźbią nasza sylwetkę. Są doskonałym uzupełnieniem treningu aerobowego. Dzięki temu treningowi sylwetka kształtuje się harmonijnie, poprawia się koordynacja ruchowa, wzmacniają się główne mięśnie przez co łatwiej nam wykonywać codzienne czynności a także mamy więcej energii. Na tych zajęciach wykonujemy ćwiczenia przy wtórze muzyki z użyciem różnorodnego sprzętu: hantli, gum, piłek, obciążników na nogi, ekspanderów, stepów. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką a kończą rozciąganiem. Są to ćwiczenia głównie statyczne, nie ma tu skomplikowanych układów choreograficznych, podskoków, tempo nie jest zawrotnie szybkie a ciężar obciążenia można dopasować do swoich możliwości. Są to zajęcia odpowiednie dla wszystkich, nawet początkujących.

ABT i STRETCH

ABT i STRETCH

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz, wyrzeźbisz i ujędrnisz swoje biodra, uda, pośladki oraz brzuch. Zajęcia o charakterze wzmacniającym i aerobowym ukierunkowane na mięśnie brzucha, ud i pośladków i obręczy biodrowej, skierowana do osób, które chciałyby wymodelować dolne partie ciała. Regularne uczęszczanie na zajęcia ABT zapewnia ładnie wymodelowaną sylwetkę: płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda. Połączenie spalania ze wzmacnianiem daje wspaniałe efekty. Pierwsza połowa lekcji ma charakter aerobowy i wzmacniający, na drugiej połowie skupiamy się na rozciągnięciu całego ciała i zwiększeniu elastyczności.

SALSATION

SALSATION

Dzięki tym zajęciom spalisz tkankę tłuszczową, wzmocnisz swoje ciało, świetnie będziesz się bawić przy latynoskich rytmach, poprawisz samopoczucie i dostaniesz porządny zastrzyk energii. Słowo „salsa” w nazwie odnosi się nie do stylu, ale do… hiszpańskiego sosu. Sosu, który ma znaczyć mieszankę kultur, rytmów, stylów. Drugi człon nazwy to „sensation” – uczucie. Czyli skupiamy się na muzykalności, ekspresji lirycznej, „czuciu” naszego ciała. Muzykalność pozwala nam wykorzystać wszystkie elementy muzyki do której tańczymy, żebyśmy pokazali naszym ciałem każdy beat, każde zatrzymanie, każde płynne przejście. Ekspresja liryczna natomiast wpływa, że świetnie się tym bawimy, tańczymy … to co nam zaśpiewają. Kroki choreografii układane są tak, aby pasowały do tekstu piosenki. Dodatkowo jest to trening fitness. Trening, który umożliwia nam wypracowanie sprawności mięśni, których używamy w życiu codziennym! Na dodatek, elementy tego treningu są tak sprytnie ukryte w choreografiach, że nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak intensywnie ćwiczymy! 

BALANCE PILATES

BALANCE PILATES

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz i rozciagniesz swoje ciało,poprawisz równowagę i się zrelaksujesz. nowość i wyzwanie dla miłośniczek techniki Pilates. Zajęcia te opierają się na Pilatesie, Jodze i Tai Chi, Dzięki takiemu połączeniu wpływamy na elastyczność i siłę mięśni, ale również się wyciszamy i poprawiamy koncentrację. Odpowiednio dobrane kombinacje ruchowe w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi wpływają na siłę, równowagę, rozciągnięcie mięśni. Zajęcia pozwalają spalić ok. 400 kcal!!!

STRETCHING

STRETCHING

Dzięki tym zajęciom rozciągniesz mięśnie, zwiększysz zakres ruchu w stawach, poprawisz ukrwienie, rozluźnisz napięte mięśnie i zrelaksujesz się. Zajęcia ukierunkowane na zwiększenie elastyczności mięśni i zlikwidowanie napięć w poszczególnych partiach ciała. Jest to lekcja o łagodnym charakterze przy spokojnej muzyce. Stretching to podstawa treningu, przygotowuje mięśnie do wysiłku przed treningiem i regeneruje je po treningu. Zajęcia bardzo relaksują, wyciszają. Są świetne dla początkujących – dopiero zaczynających ćwiczenia jak i dla osób trenujących regularnie jako uzupełnienie treningów.

wyzwanie_grafik

WYZWANIE

ZUMBA

ZUMBA

Dzięki tym zajęciom spalisz tkankę tłuszczową, poprawisz samopoczucie, dostaniesz zastrzyk energii i będziesz świetnie się bawić. Zajęcia inspirowane latynoskimi rytmami, które są połączeniem tańca i aerobiku. Jest to innowacyjny system fitness, który przez świetną zabawę kształtuje sylwetkę, dba o kondycję i wprawia w świetne samopoczucie. Proste kroki taneczne i motywująca muzyka tworzą niepowtarzalną atmosferę a w połączeniu z kolorowymi światłami wprowadzają w klimat świetnej zabawy! Po prostu bawisz się i spalasz mnóstwo kalorii!

TOTAL FIT

TOTAL FIT

Dzięki tym zajęciom poprawisz kondycję i wzmocnisz swoje ciało, poczujesz się pełna energii. Kompleksowa lekcja fitness, połączenie wszystkiego co niezbędne dostrong bycia Fit – wzmacnianie do kształtowania sylwetki i elementy aerobowe do spalania tkanki tłuszczowej. Skupiamy się na kształtowaniu najważniejszych grup mięśniowych za pomocą różnych przyborów i przeplatamy łatwymi układami choreograficznymi. Zajęcia dla wszystkich.

FAT BURNING

FAT BURNING

Dzięki tym zajęciom poprawisz kondycję, spalisz tkankę tłuszczową, poczujesz się pełna energii. Trening aerobowy o średniej intensywności, którego celem jest efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Zajęcia choreograficzne przy energicznej muzyce na podłodze lub z użyciem stopni. Warunkiem osiągnięcia efektów na tych zajęciach jest utrzymywanie umiarkowanej intensywności na poziomie 60 – 80% maksymalnego tętna. Podczas tego treningu rozgrzejesz całe ciało, wzmocnisz układ oddechowy i krążenia oraz poprawisz koordynację ruchową. Zajęcia te przynoszą ogromne korzyści ponieważ modelują całą sylwetkę, przy minimalnym obciążeniu mięśni i stawów.

INTERWAŁ

INTERWAŁ

TRENING FUNKCJONALNY

TRENING FUNKCJONALNY

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz mięśnie odpowiedzialne za wykonywanie codziennych czynności, poprawisz swoje samopoczucie, poczujesz się sprawniejsza, silniejsza i pełna energii.

To bardzo popularny obecnie trening, który wzmocni Twoje ciało, zmniejszy podatność na kontuzje i zwiększy wydajność w codziennych czynnościach. Trening funkcjonalny skupia się na ćwiczeniach, które naśladują ruchy wykonywane przez nas w życiu codziennym. Ćwiczenia te mniej zużywają mięśnie i stawy, poprawiają koordynację, równowagę i stabilność, dzięki nim można poruszać się bardziej wydajnie.

nasza_spec

NASZA SPECJALNOŚĆ

PILATES & STRETCH

PILATES & STRETCH

Dzięki tym zajęciom rozwiążesz problem bolącego kręgosłupa, wysmuklisz i rozciągniesz swoje ciało, poprawisz postawę i samopoczucie, poczujesz się sprawniejsza. Zajęcia te wzmacniają mięśnie brzucha, pleców i miednicy. Ćwiczenia te powodują poprawę postawy oraz większą giętkość ciała. Poprzez powolne oraz bardzo dokładne ruchy nasze ciało angażuje zarówno duże mięśnie ale również wszystkie mniejsze, nawet te rzadko używane. Dzięki takiemu programowi treningowemu uzyskujemy prawidłową postawę ciała, smukłą i szczupłą sylwetkę, zrównoważone, elastyczne i gibkie ciało, łatwość w poruszaniu się z gracją i wdziękiem, zbudowanie mocnego gorsetu mięśniowego. Podczas ćwiczeń łączymy oddech z prawidłowym dokładnym i płynnym ruchem. Ilość powtórzeń nie jest tak istotna, jak jakość ich wykonania, dlatego nie ma narzuconego tempa, każdy może dostosować ćwiczenie do własnych możliwości. Ćwiczenia urozmaicone są przez używanie rożnych przyborów: piłek, gum, obręczy. Zajęcia te w niewielkim stopniu obciążają stawy – zajęcia Pilates odpowiednie są zatem dla wszystkim, nawet dla osób po kontuzjach. Zajęcia idealne dla osób z problemami z kręgosłupem ale i dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić i rozciągnąć swoje ciało.

THERAPY

THERAPY

Dzięki tym zajęciom rozwiążesz problem bolącego kręgosłupa, barków, bioder i kolan, wzmocnisz swoje mięśnie i znacznie poprawisz swoje codzienne funkcjonowanie i samopoczucie. Zajęcia o charakterze rehabilitacyjno-terapeutycznym, dla osób ze stanami przeciążeniowymi po urazach, zabiegach, dla których zajęcia np. Pilates są jeszcze za trudne. Świetne jako kontynuacja rehabilitacji. Podzielone na bloki temtyczne: odcinek szyjny i barki, odcinek lędźwiowy i piersiowy, biodr i staw kolanowy. Zajęcia trwają 45 min.

Zajęcia szyja obręcz barkowa: są adresowane do osób, które przez większość część dnia przebywają w pozycji siedzącej (przed komputerem, w samochodzie), zestresowane, skarżących się na uczucie nadmiernego napięcia szyi i ramion oraz bóle głowy. Na zajęciach będziemy uczyli się jak prawidłowo ustawiać sylwetkę zaczynając od głowy, nauczymy się relaksacji oraz automobilizacji szyi oraz obręczy barkowej.

Zajęcia odcinek piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa to zajęcia dla pań które skarżą się na bóle przeciążeniowe kręgosłupa – młode mamy, osoby po przebytej chorobie Scheuermanna i z innymi dolegliwościami. Zajęcia te mają na celu po pierwsze rozciągnięcie przykurczonych mięśni, które w bezpośredni sposób wpływają na nieprawidłowa ruchomość kręgosłupa, następnie wzmocnienie osłabionych mięśni, nauka stabilizacji głębokiej i relaksacji w odpowiednich pozycjach złożeniowych. Mimo iż są to zajęcia grupowe, każda z uczestniczek będzie wykonywała indywidualnie dobrane dla siebie ćwiczenia ze względu na występowanie różnorodnych problemów.

Zajęcia obręcz miedniczna i kolana to zajęcia mi.in dla młodych mam, które po ciąży i porodzie powinny wzmocnić osłabione mięśnie miednicy ale także dla osób starszych, które uskarżają się lub są w grupie ryzyka dla nietrzymania moczu. Ćwiczenia obejmujące stawy kolanowe to wzmacnianie (głównie izomertyczne, proprioceptywne) mięśni stabilizujących staw kolanowy. Mile widziane są osoby po alloplastyce, zabiegach operacyjnych na więzadłach bądź łąkotkach, które chciałyby wrócić do formy (nie wcześniej niż 3 miesiące po zabiegu).

ZDROWY KRĘGOSŁUP

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Dzięki tym zajęciom rozwiążesz problem bolącego kręgosłupa, poprawisz postawę, swoją sprawność i nauczysz się jak dbać o swój kręgosłup na co dzień. Twój kręgosłup lubi ruch. Zajęcia zdrowy kręgosłup to niezbędna gimnastyka dla Twojego kręgosłupa. Zajęcia te to zarówno profilaktyka i terapia bólów kręgosłupa. To zestaw profilaktycznych i skutecznych ćwiczeń wzmacniających mięśnie okołokręgosłupowe. Zajęcia te polegają na wykonywaniu szeregu specjalistycznych ćwiczeń, również z wykorzystaniem przyborów takich jak np: piłka rehabilitacyjna. Ćwiczenia wzmacniające przeplatane są ćwiczeniami rozciągającymi wybrane mięśnie, których skrócone długości zaburzają prawidłową funkcję kręgosłupa. Zajęcia minimalizują skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie oraz poprawiają stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych. Regularny udział w zajęciach zwiększa ruchomość kręgosłupa i zmniejsza dolegliwości bólowe, poprawia postawę oraz pozwala na zdobycie prawidłowych nawyków ruchowych. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich.

JOGA POWIĘZI-YIN JOGA

YIN JOGA – JOGA POWIĘZI

Dzięki tym zajęciom poprawisz kształt sylwetki,  elastyczności stawów i powięzi, zwiększysz zakres ruchu, uwolnienisz emocje. Podczas gdy aktywne style jogi skupiają się bardziej na tkance mięśniowej, praktyka Yin Jogi (zwana też Jogą Powięziową) prowadzona jest w wolnym tempie i na rozluźnionych mięśniach czego efektem jest wzmocnienie i zwiększenie elastyczności tkanki łącznej tj. powięzi, stawów, więzadeł.Układ powięziowy to system tkanki łącznej tworzy okala wszystkie organy ciała przez co powięź odpowiedzialna jest w dużej mierze za utrzymanie kształtu ciała, a więc za naszą sylwetkę. Powolne tempo zajęć pozwala skoncentrować się na szczegółach ustawienia ciała w pozycjach, wzorcach oddychania i medytacji. Praktyka ta jest stosunkowo łagodna, wolna i polecana początkującym lub tym, którzy wolą bardziej zrelaksowany styl i pozostawanie dłużej w pozycjach.

FLOW JOGA

FLOW JOGA

Dzięki tym zajęciom poprawisz kształt sylwetki, poprawisz krążenie krwi, rozgrzejesz i rozciągniesz mięśnie, zmniejszysz uczucie stresu, rozciągniesz mięśnie, poprawisz świadomość oddechu. Zajęcia koncentrują się na łączeniu oddechu z ruchem, budują ciepło, siłę i elastyczność. Sekwencje prowadzone są w umiarkowanym tempie i podążają za oddechem, co jednocześnie daje czas na wyczucie pozycji i ciągły ruch. Jest to doskonały trening dla całego ciała – wzmacnia, uelastycznia i tonuje mięśnie. To doskonały sposób na utratę wagi lub przygotowanie do medytacji.

BODY SHAPE (BS)

BODY SHAPE (BS)

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz, wyrzeźbisz i ujędrnisz swoje ciało, poprawisz swoją sprawność, samopoczucie i zyskasz zastrzyk energii. Zajęcia wzmacniające, ich głównym zadaniem jest kształtowanie siły i wytrzymałości mięśni w celu poprawienia ogólnej kondycji fizycznej całego ciała oraz uzyskanie odpowiednich proporcji poszczególnych partii ciała. Ćwiczenia te kształtują i rzeźbią nasza sylwetkę. Są doskonałym uzupełnieniem treningu aerobowego. Dzięki temu treningowi sylwetka kształtuje się harmonijnie, poprawia się koordynacja ruchowa, wzmacniają się główne mięśnie przez co łatwiej nam wykonywać codzienne czynności a także mamy więcej energii. Na tych zajęciach wykonujemy ćwiczenia przy wtórze muzyki z użyciem różnorodnego sprzętu: hantli, gum, piłek, obciążników na nogi, ekspanderów, stepów. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką a kończą rozciąganiem. Są to ćwiczenia głównie statyczne, nie ma tu skomplikowanych układów choreograficznych, podskoków, tempo nie jest zawrotnie szybkie a ciężar obciążenia można dopasować do swoich możliwości. Są to zajęcia odpowiednie dla wszystkich, nawet początkujących.

FAT BURNING

FAT BURNING

Dzięki tym zajęciom poprawisz kondycję, spalisz tkankę tłuszczową, poczujesz się pełna energii. Trening aerobowy o średniej intensywności, którego celem jest efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Zajęcia choreograficzne przy energicznej muzyce na podłodze lub z użyciem stopni. Warunkiem osiągnięcia efektów na tych zajęciach jest utrzymywanie umiarkowanej intensywności na poziomie 60 – 80% maksymalnego tętna. Podczas tego treningu rozgrzejesz całe ciało, wzmocnisz układ oddechowy i krążenia oraz poprawisz koordynację ruchową. Zajęcia te przynoszą ogromne korzyści ponieważ modelują całą sylwetkę, przy minimalnym obciążeniu mięśni i stawów.

STEP&SHAPE

STEP&SHAPE

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz, wyrzeźbisz i ujędrnisz swoje ciało, poprawisz kondycję, poprawisz swoją sprawność i samopoczucie.

Połączenie wzmacniania i spalania, krótkie i proste układy choreograficzne z użyciem stepu przeplatane ćwiczeniami wzmacniającymi na główne partie mięśniowe. Świetne przygotowanie do lekcji stepu a dla fanek Stepu – urozmaicenie.

AKTYWNA W CIĄŻY

AKTYWNA W CIĄŻY

Dzięki tym zajęciom łatwiej zniesiesz ciążę i przygotujesz swoje ciało do porodu, wzmocnisz, rozciągniesz mięśnie i poprawisz swoje samopoczucie. Zajęcia przeznaczone dla kobiet w ciąży, pomagają lepiej znieść niezwykły czas jakim jest ciąża oraz przygotować swoje ciało do porodu a potem szybciej wrócić do formy.

FIT MAMA

FIT MAMA

Dzięki tym zajęciom szybko wrócisz do formy, wzmocnisz mięśnie osłabione po ciąży i aktywnie spędzisz czas ze swoim dzieckiem. Specjalne ćwiczenia dla mamy razem z dzieckiem w wieku niemowlęcym, które pozwalają wrócić do formy po ciąży i wspaniale spędzić czas ze swoim dzieckiem.

TRENING FUNKCJONALNY

TRENING FUNKCJONALNY

Dzięki tym zajęciom wzmocnisz mięśnie odpowiedzialne za wykonywanie codziennych czynności, poprawisz swoje samopoczucie, poczujesz się sprawniejsza, silniejsza i pełna energii.

To bardzo popularny obecnie trening, który wzmocni Twoje ciało, zmniejszy podatność na kontuzje i zwiększy wydajność w codziennych czynnościach. Trening funkcjonalny skupia się na ćwiczeniach, które naśladują ruchy wykonywane przez nas w życiu codziennym. Ćwiczenia te mniej zużywają mięśnie i stawy, poprawiają koordynację, równowagę i stabilność, dzięki nim można poruszać się bardziej wydajnie.

kobietawciazy

ZAJĘCIA DLA KOBIET W CIĄŻY

AKTYWNA W CIĄŻY

AKTYWNA W CIĄŻY

Dzięki tym zajęciom łatwiej zniesiesz ciążę i przygotujesz swoje ciało do porodu, wzmocnisz, rozciągniesz mięśnie i poprawisz swoje samopoczucie. Zajęcia przeznaczone dla kobiet w ciąży, pomagają lepiej znieść niezwykły czas jakim jest ciąża oraz przygotować swoje ciało do porodu a potem szybciej wrócić do formy.

ZAJĘCIA DLA MAM Z DZIEĆMI

FIT MAMA

FIT MAMA

Dzięki tym zajęciom szybko wrócisz do formy, wzmocnisz mięśnie osłabione po ciąży i aktywnie spędzisz czas ze swoim dzieckiem. Specjalne ćwiczenia dla mamy razem z dzieckiem w wieku niemowlęcym, które pozwalają wrócić do formy po ciąży i wspaniale spędzić czas ze swoim dzieckiem.

/strong